Ulgi dla mechaników na kasy fiskalne

W roku 2015 nastąpią poważne zmiany w zasadach dotyczących użytkowania kas fiskalnych. Znacznie powiększy się przede wszystkim grono osób, które mają obowiązek korzystania z takich urządzeń. Do grona zawodów na które spadnie on już za kilka tygodni należą mechanicy samochodowi. Oczywiście, zmiany takie nie zostały przywitane przez większość ludzi z żadnym szczególnym optymizmem. Co prawda znalezienie odpowiedniej dla siebie kasy fiskalnej w Warszawie czy jakimkolwiek innym, dużym mieście nie sprawi nam większych problemów – sklepy które się tym zajmują są łatwo dostępne, zaś same tylko modele takich urządzeń odznaczają się naprawdę dużym zróżnicowaniem, dzięki czemu zawsze powinniśmy być w stanie znaleźć tutaj coś odpowiedniego. Niemniej jednak wielu ludzi obawia się tego, że wielkim problemem będzie sama tylko nauczenie się obsługi czegoś takiego.

Fakt, jeśli ktoś nie miał wcześniej żadnej styczności z takimi rzeczami, to może mieć pewne obawy co do tego, czy wszystko będzie robił tutaj faktycznie dobrze. Nie warto jednak martwić się tym na zapas, bowiem przy odrobinie chęci dosłownie każdy będzie mógł bez większych problemów opanować tę „sztukę”. Nieco więcej wątpliwości budzi jednak konieczność wydawania na coś takiego niemałych pieniędzy – te dobre kasy fiskalne, nawet w swoich podstawowych odmianach kosztują zazwyczaj nieco ponad 1000 zł. Warto wiedzieć o tym, że w 2015 roku mechanicy samochodowi mogą ubiegać się o specjalne ulgi na kasy fiskalne, które będą w stanie znacząco odciążyć nasz budżet.

W niektórych przypadkach ulgi takie mogą wynosić nawet do 90% całej wartości urządzenia, co przy kupowaniu jakiegokolwiek droższego już modelu może być bardzo pomocne. Istnieje jednak szereg warunków które musimy spełnić, aby móc się o to ubiegać. Przede wszystkim kasa taka musi zostać zgłoszona do Urzędu Skarbowego najpóźniej do 1 marca 2015 roku – w przeciwnym wypadku ulgi nie będą nam przysługiwały. Oprócz tego aż do tego terminu mogą zgłaszać się przedsiębiorcy, którzy jeszcze w 2014 roku posiadali prawo do ubiegania się o ulgi ze względu na wysokość uzyskiwanych obrotów. Wniosek o taką ulgę składamy w swoim Urzędzie Skarbowym, a cała procedura przebiega tutaj według takich samych zasad, jakie określone są w stosownych ustawach dotyczących ulg podatkowych.

Taka ulga na kasę fiskalną może stanowić naprawdę poważne odciążenie dla naszego budżetu – za jedno takie urządzenie można uzyskać nawet 700 zł zwrotu, a warto pamiętać, że mamy prawo do zgłoszenia ich kilku. Warto jednak pamiętać, że bez spełnienia wszystkich wymogów bezpowrotnie stracimy szansę na coś takiego. Zdaniem pewnego sklepu z kasami fiskalnymi na Ursynowie, skorzystanie z takich ulg to bardzo dobry początek przygody z kasą fiskalną. I tak wystarczająco wiele nerwów może niektórym z nas sprawiać sama konieczność korzystania z takiego urządzenia oraz uczenia się tego od podstaw. Warto oszczędzić sobie zatem przynajmniej odrobiny dodatkowego stresu związanego z wydawaniem na to tak dużych pieniędzy.